Jak dobrać odpowiedni narożnik do salonu?

Jak dobrać odpowiedni narożnik do salonu?

Pokój dzienny to strategiczna część każdego domu bądź mieszkania. To miejsce, w którym dużo się dzieje, dlatego chętnie dbamy, aby sprawiało wrażenie komfortowego i przytulnego, w którym odnajdziemy chwilę ukojenia. Aby uzyskać pełnię relaksu, podpowiadamy czym kierować się przy wyborze narożnika.

  1. Ilość wygospodarowanego miejsca. W dobie prężnie rozwijającego się przemysłu meblarskiego mamy niezliczoną ilość modeli do wyboru. Zanim przejdziemy do przeszukiwania ofert, musimy zorientować się jaki metraż możemy przeznaczyć na mebel oraz sprawdzić czy “zmieści się w drzwiach”. Może wydawać się to banalną kwestią, ale z doświadczenia wiemy jaka ważna jest ta wiedza nim dokona się zakupu.

  2. Lewo-, prawostronny czy uniwersalny? Nie każdy model ma opcję zmiany strony w trakcie użytkowania mebla. Jeżeli jesteś osobą statyczną, która niechętnie podchodzi do częstych zmian wystroju wnętrza to spokojnie możesz rozważyć każdą z powyższych opcji. Dużą wygodą w dzisiejszych czasach jest rozwiązanie poprzez uniwersalność. Na początku niekoniecznie wiemy jak zaaranżowana będzie pozostała część lub w międzyczasie ulegnie to zmianie, więc postawienie “z góry” na daną stronę może okazać się nietrafioną decyzją.

  3. Tkanina. To prawdopodobnie kolejna, ciężka do podjęcia decyzja apropo zakupu narożnika. Jeżeli masz pupila to welur sprawdzi się idealnie. Przy dzieciach warto postawić na tkaniny z powłoką hydrofobową zabezpieczającą przed szybkim przesiąkaniem płynów oraz łatwe w czyszczeniu. 

  4. Styl. Minimalistyczny, elegancki, wystawny, o podwyższonym standardzie? Narożnik to jeden z mebli, który na pozór jest mało zauważalny. Postawiony w wyznaczonym miejscu, może wkomponować się przestrzeń lub całkowicie przeciwnie, być pierwszym na co zwrócimy uwagę wchodząc do salonu.

  5. Opcje dodatkowe. Wśród możliwości wybory znajdziemy między innymi funkcję spania, schowek na pościel, zagłówki czy tapicerowaną tylną stronę. To czy wybierzemy którąś z powyższych zależy od przeznaczenia narożnika, które możemy hipotetycznie założyć na początku. Będzie stać przy ścianie czy na środku? Potrzebujesz dodatkowego miejsca na spanie w razie niespodziewanych gości? Wolisz w pełni wyposażony model czy stawiasz na totalną prostotę?

Nim rzucimy się w wir poszukiwań musimy odpowiedzieć sobie na wiele ważnych pytań, które pozwolą dopasować narożnik do naszych potrzeb oraz dadzą pełne zadowolenie z dokonanego zakupu. 

 

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych