Łóżko kontynentalne czy zwykłe?

Łóżko kontynentalne czy zwykłe?

Szukasz rozwiązania do sypialni, które zapewni maksimum wygody? Oferty sklepów meblowych przyprawiają Cię o zawrót głowy, pogłębiając dylemat: łóżko zwykłe czy kontynentalne? Usiądź wygodnie i daj porwać się krótkiej lekturze, która rozwieje wszelkie wątpliwości, aby decyzje zakupowe były prostsze i dobrze przemyślane.

W ofertach sklepów meblowych spotykamy się z modelami łóżek typu kontynentalnego, które z coraz większą swobodą opanowują nasze sypialnie, zostawiając daleko w tyle utarte dotąd trendy. Mowa tutaj oczywiście o szablonowych łóżkach sypialnianych, do których jesteśmy mocno przyzwyczajeni. Jakie innowacje skrywa za sobą łóżko kontynentalne? 

Otóż, łóżko to charakteryzuje się wysokim siedziskiem i wezgłowiem, zazwyczaj sprzedawane w komplecie z materacem właściwym (bonellowy bądź kieszeniowy) oraz nawierzchniowym (topper) i schowkiem na pościel - tutaj należy podkreślić, iż w oryginalnej wersji, łóżka te zamiast schowków posiadają skrzynie wypełnione sprężynami dla maksymalnego komfortu użytkowania, a od takiej formy konstrukcyjnej wzięła się ich anglojęzyczna nazwa “boxspring”. Nawiasem mówiąc, popularna w branżowym słownictwie.

Rozwiązanie z pojemnikiem na pościel sprawia, że modele tego typu stają się bardziej funkcjonalne, szczególnie w przypadku małometrażowych pomieszczeń, gdzie każdy wolny kąt jest na wagę złota. Dlatego w naszej ofercie, znajdują się głównie łóżka wyposażone w tenże dodatek - oprócz modelu Inez. 

Łóżka zwykłe, tapicerowane różnią się od boxspringów pod względem konstrukcyjnym. Składa się na nie: rama obita tkaniną tapicerską, nierzadko wysokim wezgłowiem oraz możliwością wyboru: stelażu, materaca oraz pojemnika na pościel. Taka opcja daje nam większy wachlarz wyboru oraz pozostawia w naszej sugestii komfort, jaki ostatecznie pragniemy uzyskać. 

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych