Taupe: pomiędzy beżem a szarością

Taupe: pomiędzy beżem a szarością

Beże i szarości kojarzone są ze spokojem i harmonią. Od lat goszczą w naszych wnętrzach, stając się ulubieńcami, którymi nie sposób się znudzić. Który spośród nich wybrać? Złoty środek na nurtujące pytanie to kolor taupe. 

Co właściwie kryje się pod tym nazewnictwem? 

Słowo taupe pochodzi z języka francuskiego i oznacza całą gamę kolorów, pochodzących z połączenia beżu oraz szarości w różnych proporcjach. Doceniany za uniwersalny charakter, coraz śmielej wkrada się do naszych wnętrz. Świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu, wprowadzając do każdego z nich przytulną atmosferę. Ze względu na swoje właściwości, bez obaw kolor taupe może posłużyć jako tło dla rozmaitych stylistyk. Dobry smak, minimalistyczny akcent, pełne wdzięku wnętrze - to jedynie namiastka tego, co zyskujemy decydując się na kolor taupe. W zależności od tego, jaki efekt końcowy chcielibyśmy uzyskać, możemy połączyć go z nasyconymi kolorami, co ożywi wnętrze bądź stonowanymi, które wprowadzą do niego elegancję. 

Kolor taupe idealnie wpisze się w ramy stylu rustykalnego, klasycznego czy kolonialnego, dzięki swoim ponadczasowym właściwościom. To kolor, który się nie starzeje, a wręcz przeciwnie. Za pomocną kilku, drobnych sztuczek, choćby z oświetleniem, nabierze nowego charakteru, a nam samym przyniesie oczekiwaną ulgę po intensywnym dniu. 

 

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych