Trendy wnętrzarskie 2020

Powoli przygotowujemy się do, hucznego lub nie, pożegnania bieżącego roku kalendarzowego. Zanim wejdziemy w 2020 rok, warto zapoznać się z trendami wnętrzarskimi, aby nic nas nie zaskoczyło bądź uciekło uwadze.

W Internecie spotkamy się z wieloma prognozami, wśród których znajdziemy intensywniejsze barwy, nie przemijającą modę na welur oraz trend ekologiczny. Co kryje się za wymienionymi przykładami?

1. Trend wnętrzarski 2020: Intensywne barwy

Miłość do granatu (oczywiście mowa tutaj o barwie :) i butelkowej zieleni to fenomen 2019 roku, od którego powoli zaczniemy uciekać. Nie równa się to z totalną rezygnacją z wyrazistych i żywych barw. Co więcej, to one będą grały pierwsze skrzypce, dając sporego kuksańca skandynawskiej bieli i szarości. Niezaprzeczalnie będzie aranżacyjne szaleństwo. Wprowadzenie intensywnej barwy w przestrzeń możemy za pomocą farb do ścian, dodatków, mebli tapicerowanych, blatów kuchennych, niektórych sprzętów AGD i wiele innych dopóki nie wyczerpiemy naszej inwencji twórczej.

Kanapa Asgard 3F w intensywnych barwach

2. Trend wnętrzarski 2020: Welur, wszędzie welur

Nie ukryjemy faktu, że welur idealnie odnalazł się w obecnej rzeczywistości. Nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Wręcz przeciwnie. Będzie więcej weluru. Cechuje go wytrzymałość, szczególnie przy czworonożnych pupilach. Przejawiać się będzie w szczególności w meblach tapicerowanych i wszelkich miękkich dodatkach, ożywiając wnętrze oraz nadając mu lekkości i blasku.

Narożnik Pieretta - welur

3. Trend wnętrzarski 2020: Trend ekologiczny

Nie powinno to dziwić nikogo, zwłaszcza, że trend ten umacnia się od kilku sezonów. Preferowane są w nim materiały z odzysku, naturalne surowce, drewno, rattan i ceramika. Kolorystyka skupia się wokół odcieni lnu, płatków owsianych, zielonej oliwki bądź musztardowych akcentów. W tym stylu nie ma miejsca na nadmiar dekoracji. Jest prosty, zgodny z panującą w ekologii ideą zero waste.